Co wolno, a czego nie przy zabiegu laserowym?

Zabiegi laserowe są coraz bardziej popularne i wiodące w bełchatowskich salonach kosmetycznych. Pomagają usunąć zmarszczki, przebarwienia, wyrównują koloryt skóry, pomagają w leczeniu trądziku i usuwają blizny oraz rozstępy. Ich zaletą jest szybkie działanie i stosunkowo mała inwazyjność biorąc pod uwagę inne alternatywy, takie jak botox czy chirurgiczne zabiegi. Jednak, czy każdy może skorzystać z laserowych zabiegów?

Kosmetyczki w Bełchatowie (swiaturody.com/belchatow,kosmetyczka,9.html) podkreślają, że zabiegi te nie są dla każdego. Zdrowie jest wartością nadrzędną i istnieje kilka przeciwwskazań przy wykonywaniu kuracji tego typu.
Kto więc może, a kto nie może upiększać się w ten sposób? Przede wszystkim każdy kto posiada intensywną opaleniznę lub lekkie poparzenia skóry spowodowane zbyt długim przebywaniem na ostrym słońcu, dlatego też miesiąc przez zabiegiem nie powinno się korzystać z solarium. Jeżeli się do tego nie dostosujemy, grozi nam poparzenie skóry lub jej przebarwienie.

Nie powinno wykonywać się zabiegów laserowych przy intensywnym trądziku. Owszem po jego zakończeniu są one nawet wskazane w celu usunięcia blizn i przebarwień, jednak podczas jego „rozkwitu” stanowczo się odradza tego typu eksperymenty. Kobiety w ciąży i karmiące również nie powinny wykonywać takich zabiegów.Bardzo ważny jest wywiad – klient nie musi wiedzieć wszystkiego, dlatego też kosmetyczka powinna dokładnie wypytać o stan zdrowia klienta, czy ma rozrusznik serca, czy nie ma przewlekłych chorób i czy nie bierze silnych leków lub antybiotyków.

Wydawać mogłoby się, że naturalne preparaty nie mają wpływu na zabiegi laserowe. Niestety, ale mają. Ważne jest, aby 2 tygodnie przed wykonaniem zabiegu laserowego odstawić preparaty takie jak: zioła, maseczki z ziół, herbatki odchudzające i wszelkiego rodzaju naturalne zioła w postaci doustnej lub na skórę. To samo dotyczy leków. Wcześniej wspomniane było o antybiotykach, jednak lista jest nieco dłuższa – leki nasercowe, silne leki przeciwbólowe i hormonalne również powinny być odstawione, jeżeli jest taka możliwość i nie wpłynie to negatywnie na stan zdrowia. Trzeba mieć na uwadze, że zdrowie jest najważniejsze i odstawianie leków dla polepszenia aparycji nie jest najlepszym pomysłem, dlatego kosmetyczki często odradzają taki zabieg.

Jeżeli wykonujemy zabieg laserem powinniśmy uważać jakich kosmetyków używamy. Preparaty z dużą ilością witaminy A lub C mogą pokrzyżować nam plany i przynieść mało wymierne efekty zabiegów. To samo dotyczy silnych dezodorantów i wszelkiego rodzaju kosmetyków  na bazie alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>