Depilacja w gabinecie kosmetycznym

Chyba każda kobieta chce wyglądać atrakcyjnie. Na świetny wygląd składa się wiele czynników: delikatny makijaż, zadbana fryzura czy modna stylizacja – wszystko to ma wpływ na to, w jaki sposób kobieta jest postrzegana. Nie bez znaczenia są także inne aspekty wyglądu – coraz więcej kobiet regularnie odwiedza gabinety kosmetyczne i poddaje się zabiegowi depilacji, by cieszyć się gładką skórą. Jakie konkretnie zabiegi są oferowane przez profesjonalne salony piękności?

Rodzaje depilacji

Depilacja woskiem – skuteczna i stosunkowo niedroga metoda depilacji, którą ma w swojej ofercie każdy dobry salon kosmetyczny. W trakcie wykonywania zabiegu kosmetyczka nakłada na wskazaną przez klientkę partię ciała ciepły wosk. Następnym krokiem jest przyklejenie paska materiału, a następnie oderwanie go (koniecznie w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków). Kosmetyczka powtarza ten krok do momentu, w którym cała partia ciała będzie gładka. Dużą zaletą tej metody depilacji jest to, iż dzięki niej włoski wyrywane są z cebulkami, co sprawia, że odrastają zdecydowanie wolniej niż w przypadku pozbywania się ich klasyczną maszynką do golenia. Uzyskany efekt utrzymuje się od 3-4 tygodni.

Depilacja laserowa – zabieg polega na usuwaniu owłosienia przy pomocy wiązek lasera, które pozwalają na pozbycie się włosków wraz z cebulkami na stałe. Każda kobieta chcąca pozbyć się w ten sposób zbędnego owłosienia powinna zdawać sobie sprawę z tego, iż konieczne jest wykonanie kilku zabiegów (przynajmniej trzech), bowiem nie wszystkie włoski są w tej samej fazie wzrostu podczas wykonywania depilacji laserowej po raz pierwszy. Co ważne, nie w każdym przypadku depilacja laserowa będzie skuteczna – osoby o jasnych włoskach nie usuną zbędnego owłosienia, zabieg jest zatem zarezerwowany dla brunetek.

Większość kobiet, które udają się do kosmetyczki na depilację – niezależnie od tego, na który z wcześniej opisanych zabiegów się zdecydują – przy pierwszym zabiegu zwykle usuwają włoski z nóg. Dzięki temu mogą poznać własny próg wrażliwości i przekonać się czy dana metoda depilacji im odpowiada (nogi są jedną z mniej wrażliwych partii ciała). Niezależnie od wybranej metody depilacji warto poszukać kosmetyczki, która cieszy się dobrymi opiniami i zaufaniem wśród klientek. Kosmetyczki z Lublina (swiaturdoy.com) cieszą się pozytywną opinią klientek. Dobry salon można wyszukać w internecie, wpisując w wyszukiwarkę hasło: „kosmetyczka Lublin”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>