Lakowanie – sposób na próchnicę

Lepiej zapobiegać niż leczyć – to fakt, który niestety bardzo często się sprawdza. Jednak większość ludzi reaguje dopiero, gdy mają do czynienia z efektami choroby, a nie symptomami. Podobnie wygląda sytuacja z zębami. Od lat słyszmy, że regularne wizyty u stomatologa pomagają utrzymać dobry stan naszych zębów i uniknąć bolesnych i kosztownych zabiegów. Przegląd uzębienia i usuwanie kamienia to podstawa. Niestety wiele osób przypomina sobie o dentyście dopiero w chwili, kiedy odczuwa ból. Aby uniknąć takich sytuacji warto zastanowić się nad zabiegiem lakowania. To doskonała forma ochrony zębów przed działaniem kwasów i próchnicy. Lakowanie jest polecane zarówno dzieciom, którym wyszły już żeby mleczne, a w szczególności tym, u których pojawiły się pierwsze stałe. W Polsce aż 90 procent dzieci ma próchnicę. Produkty o wysokiej zawartości cukrów negatywnie wpływają na kondycje uzębienia naszych dzieci. Dlatego w celu uniknięcia problemów w przyszłości już zawczasu trzeba pomyśleć o prewencji. Lakowanie wykona każdy dentysta. Łódź oferuje wiele gabinetów stomatologicznych, w których możemy wykonać te usługę. Koszt zabiegu jest nieduży, a korzyści bardzo wielkie.

Lakowanie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lakowanie – to wypełnianie naturalnych bruzd, znajdujących się na powierzchni zębów trzonowych i przedtrzonowych. Pokryć warstwą ochronną można zarówno zęby stałe, jak i mleczaki. Zabieg jest bezbolesny dlatego można zabierać najmniejsze pociechy. Warto podkreślić, że zęby mleczne są bardzo podatne na próchnicę. Zainfekowane mleczaki będą zarażały próchnicą kolejne żeby, nawet te stałe. Dlatego zabieg lakowania w przypadku mleczaków u dzieci 2-3 letnich nie jest złym pomysłem. Poza tym, że zepsute mleczaki są źródłem próchnicy dla stałych zębów, to negatywnie wpływają na proces formowania zębów. Zabieg lakowania jest krótki i przyjemny, pozwala najmłodszym przywyknąć to stomatologa. Łódź w szerokim stopniu oferuje praktyki dentystyczne skierowane dla najmłodszych: http://dentysta-stomatolog.com/lodz,1.html. Jeśli więc macie wątpliwości, czy wasze dziecko dobrze zniesie wizytę na fotelu, warto zastanowić się nad wyborem dentysty, który się specjalizuje w leczeniu dzieci. Taka wizyta na pewno zbuduje pozytywny obraz stomatologa w oczach dziecka, dzięki czemu nie będzie ono się bało w późniejszym czasie korzystać z usług dentysty. Lakowanie obowiązkowo zaleca się dzieciom powyżej 6 roku życia u których pojawiły się „szóstki”, czyli pierwsze zęby stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>