Leczenie ortodontyczne wskazane w każdym wieku

Leczenie ortodontyczne jest obecnie tak samo skuteczne u dzieci, jak i u dorosłych. Nowoczesna technologia oraz innowacyjne podejście pozwalają wyprostować najbardziej krzywe zęby w każdym wieku. W dzisiejszych czasach piękny, prosty i biały uśmiech jest niezmiernie ważny. Liczy się pierwsze wrażenie, a brzydki wygląd naszych zębów może dyskwalifikować nas przy podjęciu pracy. Krzywy zgryz ma też swoje konsekwencje zdrowotne. O wiele trudniej utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej przy nieprawidłowym zgryzie. Prowadzi on również do problemów związanych ze stawem skroniowo-żuchwowym. Nowoczesne aparaty ortodontyczne pozwalają na uzyskanie zadowalających efektów w jak najkrótszym czasie. Co więcej, leczenie ortodontyczne może być sposobem na oszczędność. Proste zęby nie wymagają wykonania innych dodatkowych prac protetycznych jak na przykład wykonania mostków czy koron. Obecnie wykonywane aparaty ortodontyczne pozwalają też znacząco skrócić czas leczenia. Przy pierwszej wizycie stomatolog w Elblągu sprawdza stan uzębienia (lista gabinetów na dentysta-stomatolog.com/elblag,1.html). Aparat ortodontyczny, to zarazem idealny sposób na przywrócenie pięknego uśmiechu (zobacz informacje na piknikliteracki.com.pl/przywracanie-pieknego-usmiechu-394/).

Aparat ortodontyczny może być nakładany wyłącznie na zdrowe zęby, bez żadnej próchnicy. Następnie trzeba wykonać zdjęcie RTG (zobacz listę informacji na wikipedia.org/wiki/Zdj%C4). Na jego podstawie ortodonta zaplanuje leczenie. Samo leczenie jest dzisiaj bezbolesne, polega na przyklejeniu specjalnych zamków na każdy pojedynczy ząb. Będą one stanowić podstawę pod łuki. Najlepsze efekty przynosi leczenie, gdy aparat ortodontyczny zamocowany jest zarówno do dolnych jak i górnych zębów. W chwili obecnej dentyści oferują też niemal niewidoczne aparaty ortodontyczne. Aparaty zakłada się od wewnętrznej strony zębów. Tego typu rozwiązanie jest jednak o wiele droższe. Każdy zamek wymaga bowiem indywidualnego zaprojektowania. Nie zawsze też ten typ aparatu jest wskazany. Na dobrą sprawę sposób leczenia i dobranie odpowiedniej metody powinien nam doradzić dentysta. Z całą pewnością w każdym gabinecie ortodontycznym w Elblągu usłyszymy, że o wiele lepszą metodą leczenia wad zgryzu jest mocowanie aparatu stałego. Oddziałuje on o wiele lepiej na zęby niż aparat ruchomy. Nie zapominajmy też, że aparaty ortodontyczne to spory wydatek. Cena jednego aparatu zaczyna się od 1500 zł. Ci, którzy decydują się na aparat na dolną i górną szczękę muszą przygotować się na wydatek ponad 3000 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>