Pielęgnacja stóp w salonie kosmetycznym

Wiele osób, które na co dzień przywiązują bardzo dużą uwagę do dbania o własną urodę, często zapomina przy codziennej pielęgnacji o stopach. Taki stan rzeczy bierze się przede wszystkim z tego, że akurat ta część ciała człowieka przez większość roku pozostaje zakryta i nawet w lustrze ciężko jest dostrzec popękaną skórę na piętach. Tymczasem niewłaściwe dbanie o stopy może być przyczyną rozwoju wielu chorób i dolegliwości, które znacznie mogą obniżać komfort dnia codziennego. Stopy są narażone na rozmaite urazy praktycznie przez cały rok. W zimie otulone ciepłymi skarpetami i butami z kożuchem, często ulegają przegrzaniu i przepoceniu. Z kolei latem chodząc w odkrytych sandałach na cienkiej podeszwie narażamy stopy na liczne mikrourazy w wyniku kontaktu z piaskiem, pyłem czy kamieniami.

Aby cieszyć się gładkimi stopami należy je w odpowiedni sposób pielęgnować. Przede wszystkim warto zadbać o odpowiednie skarpety i obuwie. Najlepiej jeżeli będą one wykonane z naturalnych materiałów, które zapewniają odpowiednią wentylację – wówczas zapobiegną one nadmiernej potliwości stóp. Ważny jest również częsty peeling tej części ciała oraz odpowiednie nawilżanie. Nie wolno również zapominać o ich ochronie przed bakteriami, zwłaszcza jeżeli często korzysta się na bosaka z miejsc publicznych takich jak na przykład baseny czy hotelowe łazienki. Bez odpowiedniej profilaktyki bardzo łatwo jest zarazić się na przykład grzybicą. Większość zabiegów pielęgnacyjnych na stopy można wykonać samemu przy pomocy kosmetyków dostępnych na szeroką skalę zarówno w markowych drogeriach, jak i w punktach aptecznych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby dobierać preparaty dostosowane do wieku i rodzaju naskórka.

Od czasu do czasu, dla profesjonalnej pielęgnacji stóp oraz dla poprawy ogólnego nastroju, warto jest odwiedzić najbliższy salon kosmetyczny, który w swojej ofercie ma wiele zabiegów pielęgnacyjnych na stopy. Obecnie nawet w małych i średnich miasteczkach bardzo łatwo jest znaleźć doświadczoną kosmetyczkę. Na przykład w Mielcu najlepsze salony kosmetyczne proponują swoim klientom takie usługi pielęgnacyjne jak na przykład: pedicure, kąpiel parafinowa, odświeżające kąpiele wodne, regenerujące i nawilżające maseczki czy masaż stóp. Szczegółową ofertę poszczególnych gabinetów można poznać wpisując w pole wyszukiwarki internetowej hasło „profesjonalna kosmetyczka Mielec” lub „Świat Urody Mielec”. Następnie wystarczy zadzwonić do wybranego salonu i umówić się na wizytę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>