Przywracanie pięknego uśmiechu

Uśmiech wiele mówi o jego właścicielu. Gdy jest piękny, osoba może liczyć na wiele względów oraz lepsze postrzeganie przez nieznajomych. Warto w niego zainwestować, bo nawet najdrobniejsze zabiegi potrafią odmienić każdą twarz w sposób niepowtarzalny. A chyba każdy z nas chce być piękny. Obecnie w Toruniu znajduje się wiele gabinetów stomatologicznych, dlatego też wybór tego najlepszego może być dosyć trudny. Niejeden stomatolog posiada dobrą opinię wśród pacjentów, do takiego specjalisty warto się wybrać.

Oczywiście piękno jest odbierane w sposób subiektywny i dla niektórych osób marzeniem jest posiadanie na spiłowanych zębach metalowych koron wysadzanych brylantami. Większość z nas jest jednak za naturalnością podrasowaną nowoczesnymi technikami. Brzydki kształt oraz przebarwienia nieustępujące po piaskowaniu i wybielaniu można naprawić przez oszlifowanie zębów i nałożeniu na nie koron ceramicznych lub mniej inwazyjnych licówek. Braki w uzębieniu wystarczy wypełnić za pomocą odpowiednio skonstruowanych uzupełnień protetycznych (mosty, protezy ruchome lub korony osadzone na wszczepie, czyli implancie).

Coraz częściej dentysta decyduje się również na wymianę tradycyjnych amalgamatów, czyli ciemnych plomb, na wypełnienia kosmetyczne, które odtwarzają szkliwo i zębinę. Niezwykle istotne jest także to, że wiele osób jest odsyłanych na konsultacje ortodontyczne. Stomatolog zauważając problem zgryzu, powinien zalecić wizytę u ortodonty nie tylko z powodów estetycznych, lecz również z powodu możliwości powstania późniejszych powikłań okluzyjnych. Nieprawidłowo ustawione w łuku zęby wyważają wypełnienia, powodują obsuwanie się dziąseł (recesje), a także bóle w stawie skroniowo-żuchwowym. Co więcej mogą one spowodować tzw. chorobę okluzyjną, odpowiedzialną za patologiczne starcia zębów oraz zaburzenia w budowie stawów. Leczenie ortodontyczne najlepiej jest zacząć jak najwcześniej, dlatego rodzice widzący tego typu zaburzenia u swoich dzieci powinni skonsultować się z ortodontą. Mimo to coraz częściej pacjentami ortodontów są także osoby po czterdziestym roku życia, którym ustawienie zębów uniemożliwia prawidłową odbudowę braków uzupełnieniami protetycznymi. Trzeba jednak pamiętać, że leczenie osób dojrzałych jest zawsze trudniejsze, dłuższe, a jednocześnie narażone na większą ilość powikłań.

Ortodoncja już dawno wkroczyła pod przysłowiowe strzechy. Jest to niezwykle ważna dziedzina stomatologii, dzięki której wiele osób może poprawić swoje samopoczucie, zrealizować marzenia o idealnym uśmiechu, a jednocześnie poprawić komfort życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>