Zadbane i zdrowe paznokcie

Zdrowe i piękne paznokcie są dla wielu podstawą dobrego wyglądu. Muszą więc one prezentować się okazale, bez szpecących rozdwojeń i skórek. Tak efekt uzyskać możemy na wiele różnych sposobów. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie salon kosmetyczny, gdzie możemy liczyć na fachową obsługę. Zawsze warto odwiedzić większe miasta w poszukiwaniu sprawdzonych firm. Idealnym na to przykładem jest chociażby Kraków, w którym znajduje się mnóstwo renomowanych salonów.

Niemniej, poszczególne zabiegi możemy wykonać również na własną rękę. Należy pamiętać jedynie o kilku zasadach.

Zabiegi w domu

Kluczowe znaczenie w dostosowywaniu wyglądu naszych paznokci ma  ich piłowanie. Powinniśmy pamiętać o tym, aby wykonywać je równomiernie, w jedną stronę. Inaczej płytka paznokcia może ulec rozdwojeniu. Bardzo ważne jest również odpowiednie oczyszczanie paznokci. Najlepiej robić to przy użyciu roztworu ciepłej wody i szarego mydła. Taka mieszanka odpowiednio nawilży paznokcie, a także je oczyści.

Niezwykle istotne jest także regularne usuwanie powstających skórek. Bezpośrednio przed tym należy je zmiękczyć, maczając palce w wodzie z dodatkiem specjalnych soli. Dzięki temu wszelkie dalsze zabiegi będą dla nas dużo łatwiejsze.

Fachowa obsługa

Oczywiście w walce o zdrowy wygląd naszych paznokci nie możemy pominąć specjalistycznych salonów, które wykorzystują wiele zaawansowanych urządzeń.

Szczególnie polecany jest tak zwany manicure lecznicy. Obejmuje on szereg czynności, w skład których wchodzi między innymi oczyszczenie paznokci, pielęgnacyjna kąpiel, fachowe spiłowanie płytki paznokcia, a także nałożenie lakieru i specjalnej powłoki wzmacniającej.

Wszystko to sprawia, że kosmetyczka Kraków (SwiatUrody.com) jest w stanie w sposób zdecydowany wzmocnić nasze paznokcie, a także w przyjemny dla oka sposób dostosować ich wygląd pod nasze preferencje.

2 myśli nt. „Zadbane i zdrowe paznokcie”

  1. Nie należę do osób, które mogą narzekać na paznokcie. Są długie, nie rozdwajają się. Nie wiem jak ja to robię, ale chwilę po pomalowaniu odpryskuje mi lakier. Dobrze, że kosmetyczki oferują także możliwość malowania żelowym lakierem, który utrzymuje się ponad 2 tygodnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>